ERA6AEB1581V Panasonic
Part Nnumber
ERA6AEB1581V
Description
Producer
Panasonic
Basic price
MSL: - Packaging: Cut Tape Power Rating: 125mW Product Range: AEC-Q200 ERA Series Resistance: 1.58kohm Resistance Tolerance: ± 0.1% Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric] Resistor Element Material: Thin Film SVHC: No SVHC (16-Jun-2014) Temperature Coefficient: ± 25ppm/°C Voltage Rating: 100V