EEEFT1V101AP Panasonic CAP, ALU ELEC, 100UF, 35V, SMD
Part Nnumber
EEEFT1V101AP
Description
CAP, ALU ELEC, 100UF, 35V, SMD
Producer
Panasonic
Basic price
Capacitance: 100µF Diameter: 6.3mm ESR: 0.26ohm Height: 5.8mm Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 105°C MSL: - Operating Temperature Max: 105°C Operating Temperature Min: -55°C Packaging: Cut Tape Product Range: PANASONIC - FT Series Ripple Current AC: 300mA SVHC: No SVHC (16-Jun-2014) Voltage Rating: 35V
Following Parts
Random Products
(keyword EEEFT1V101AP Panasonic CAP, ALU ELEC, 100UF, 35V, SMD)