EEUFK1C821L Panasonic CAP, ALU ELEC, 820UF, 16V, RAD
Part Nnumber
EEUFK1C821L
Description
CAP, ALU ELEC, 820UF, 16V, RAD
Producer
Panasonic
Basic price
Capacitance: 820µF Capacitance Tolerance: ± 20% Capacitor Terminals: Radial Leaded Diameter: 8mm ESR: - Height: 20mm Lead Spacing: 3.5mm Lifetime @ Temperature: 3000 hours @ 105°C Operating Temperature Max: 105°C Operating Temperature Min: -55°C Packaging: Each Product Range: PANASONIC - FK Series SVHC: No SVHC (16-Jun-2014) Voltage Rating: 16V
Following Parts
Random Products
(keyword EEUFK1C821L Panasonic CAP, ALU ELEC, 820UF, 16V, RAD)