ECWH8473HA Panasonic CAP, FILM, PP, 47NF, 800V, RAD
Part Nnumber
ECWH8473HA
Description
CAP, FILM, PP, 47NF, 800V, RAD
Producer
Panasonic
Basic price
Capacitance: 47000pF Capacitance Tolerance: ± 3% Capacitor Case Style: - Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene) Capacitor Terminals: Radial Leaded Lead Spacing: 12.5mm Operating Temperature Max: 105°C Operating Temperature Min: -40°C Packaging: Each Product Range: ECWH(A) Series SVHC: No SVHC (16-Jun-2014) Voltage Rating: 800V
Following Parts
Random Products
(keyword ECWH8473HA Panasonic CAP, FILM, PP, 47NF, 800V, RAD)