ECW-H12153JV Panasonic CAPACITOR FILM PP, 0.015UF, 5%, 1250VDC, RADIAL
Part Nnumber
ECW-H12153JV
Description
CAPACITOR FILM PP, 0.015UF, 5%, 1250VDC, RADIAL
Producer
Panasonic
Basic price
Capacitance: 15000pF Capacitance Tolerance: ± 5% Capacitor Case Style: - Capacitor Dielectric Type: Polypropylene (PP) Capacitor Terminals: Radial Leaded Lead Spacing: 15mm Operating Temperature Max: 105°C Operating Temperature Min: -40°C Packaging: Each Product Range: PANASONIC - ECWH(V) Series SVHC: No SVHC (16-Dec-2013) Voltage Rating: 1.25kV
Following Parts
Random Products
(keyword ECW-H12153JV Panasonic CAPACITOR FILM PP, 0.015UF, 5%, 1250VDC, RADIAL)