ERA6AEB7323V Panasonic Panasonic ERA Series Thin Film Surface Mount Fixed Resistor 0805 Case 732kΩ ±0.1% 0.125W ±25ppm/°C
Part Nnumber
ERA6AEB7323V
Description
Panasonic ERA Series Thin Film Surface Mount Fixed Resistor 0805 Case 732kΩ ±0.1% 0.125W ±25ppm/°C
Producer
Panasonic
Basic price
Case StyleMoulded Depth1.25mm Dimensions2 x 1.25 x 0.5mm Height0.5mm Length2mm Maximum Operating Temperature+155°C Maximum Temperature Coefficient+25ppm/°C Minimum Operating Temperature-55°C Minimum Temperature Coefficient-25ppm/°C Package/Case0805 Power Rating0.125W Resistance732kΩ SeriesERA TechnologyThin Film Temperature Coefficient±25ppm/°C Termination StyleSolder Pad Tolerance±0.1% Product Details 0.125W ERA Series 0.1% 25ppm - Full Reel (169kΩ → 1MΩ) Panasonic metal film chip resistors are high reliability type and stable at high temperature and humidity. Panasonic metal film chip resistors are also highly accurate with a small resistance tolerance and temperature coefficient of resistance, as well as high performing, featuring low current noise and excellent non-linearity. Standards IEC 60115-8, JIS C 5201-8, EIAJ RC-2133A Surface Mount - 0805 - 0.1 / 0.05%
Following Parts
Random Products
(keyword ERA6AEB7323V Panasonic Panasonic ERA Series Thin Film Surface Mount Fixed Resistor 0805 Case 732kΩ ±0.1% 0.125W ±25ppm/°C)