ERJP14F1781U Panasonic RES, THICK FILM, 1.78 KOHM, 0.5W, 1%
Part Nnumber
ERJP14F1781U
Description
RES, THICK FILM, 1.78 KOHM, 0.5W, 1%
Producer
Panasonic
Basic price
MSL: - Packaging: Cut Tape Power Rating: 500mW Product Range: PANASONIC - AEC-Q200 ERJ Series Resistance: 1.78kohm Resistance Tolerance: ± 1% Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric] Resistor Element Type: Thick Film SVHC: No SVHC (16-Jun-2014) Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C Voltage Rating: 200V
Following Parts
Random Products
(keyword ERJP14F1781U Panasonic RES, THICK FILM, 1.78 KOHM, 0.5W, 1%)