ERJ3EKF1402V Panasonic RESISTOR, 0603, 14K 1%, 0.1W
Part Nnumber
ERJ3EKF1402V
Description
RESISTOR, 0603, 14K 1%, 0.1W
Producer
Panasonic
Basic price
MSL: - Packaging: Cut Tape Power Rating: 100mW Product Range: PANASONIC - AEC-Q200 ERJ Series Resistance: 14kohm Resistance Tolerance: ± 1% Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric] Resistor Element Type: Thick Film SVHC: No SVHC (16-Jun-2014) Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C Voltage Rating: 75V
Following Parts
Random Products
(keyword ERJ3EKF1402V Panasonic RESISTOR, 0603, 14K 1%, 0.1W)