ERA6ARW223V Panasonic Panasonic ERA Series Metal Film Surface Mount Resistor 0805 Case 22kΩ ±0.05% 0.125W ±10ppm/°C
Part Nnumber
ERA6ARW223V
Description
Panasonic ERA Series Metal Film Surface Mount Resistor 0805 Case 22kΩ ±0.05% 0.125W ±10ppm/°C
Producer
Panasonic
Basic price
Case StyleMoulded Depth1.25mm Dimensions2 x 1.25 x 0.5mm Height0.5mm Length2mm Maximum Operating Temperature+155°C Maximum Temperature Coefficient+10ppm/°C Minimum Operating Temperature-55°C Minimum Temperature Coefficient-10ppm/°C Package/Case0805 Power Rating0.125W Resistance22kΩ SeriesERA TechnologyMetal Film Temperature Coefficient±10ppm/°C Tolerance±0.05% Product Details 0.125W ERA Series 0.05% 10ppm Panasonic metal film chip resistors are high reliability type and stable at high temperature and humidity. Panasonic metal film chip resistors are also highly accurate with a small resistance tolerance and temperature coefficient of resistance, as well as high performing, featuring low current noise and excellent non-linearity. Resistance Range 470 Ω → 100 kΩ Power at 70°C 0.125W Resistance Tolerance 0.05% Temperature Coefficient ±10ppm/°C Operating Temperature -55 → 155°C Operating Voltage 100V Overload Voltage 200V Length 2 mm Width 1.25 mm Standards IEC 60115-8, JIS C 5201-8, EIAJ RC-2133A Surface Mount - 0805 - 0.1 / 0.05%
Following Parts
Random Products
(keyword ERA6ARW223V Panasonic Panasonic ERA Series Metal Film Surface Mount Resistor 0805 Case 22kΩ ±0.05% 0.125W ±10ppm/°C)